"Biz nerede kalmıştık diyerek hizmet etmeye başlayacağız"
Beyşehir’de, 31 Mart’ta yapılan mahalli idareler seçimlerini kazandıktan sonra dün düzenlenen törenle mazbatasını alan Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, “Beyşehir’in sorunlarını biliyoruz. Biz nerede kalmıştık, diyerek hizmet etmeye başlayacağız; Beyşehir diyeceğiz ve yola çıkacağız”dedi.
839 defa okunmuş - 11 Nisan 2019 - Perşembe 11:33

Bayındır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyşehir’de 1 Nisan’dan itibaren başlayan yeni dönemin önemli ipuçlarını verdi.

Devir teslimin ardından başlayacak yeni dönemde İlçe Belediyesi olarak şeffaf bir belediyecilik anlayışı sergileyeceklerini anlatan Bayındır, “Bu şeffaf politikayı, Beyşehir’in yedisinden yetmişine, dağından düzüne, ovasından nehrine, gölüne kadar herkes hissedecek. Çünkü şeffaf belediyeciliğin anlamı hesap verebilirliktir. Biz hesap verebilirliğin nasıl olduğunu iyi biliriz. Çünkü yaradanın bize verdiği bir emanettir bu. Yaradanın verdiği bu emaneti, tüyü bitmedik yetim hakkını koruyarak, adaletten vazgeçmeyerek, insanlara ‘bana oy verdi, vermedi’ anlamında bakmadan ilçemiz halkına hizmet edeceğiz. Ben Beyşehir birliğini tesis edeceğimi iddia ediyorum.”ifadelerini kullandı.

BEYLERİN ŞEHRİ, BEYLERE YAKIŞIR ŞEKİLDE TERTEMİZ OLACAK…

Hiçbir dönemde hemşerilerinden kopuk bir insan olmadığını, bundan sonra da olmayacağını vurgulayan Bayındır, “Dün olduğu gibi 3 dönem belediye başkanlığı yaptığım gibi, bölgemin insanını biraraya getirmek, sevgi saygı çerçevesinde birlikte olmak, her türlü derdimizin ve her türlü sevincimizin yanında olmaktır görevimiz. Ben vatandaşından kopuk bir adam olmadım, olmayacağım da… Sabah 6, gece 2… Mesai kavramım bu.”dedi.

BEYŞEHİR’İN BEKLEDİĞİ HİZMETLER SIRASIYLA GELECEK…

Göreve başlamasının ardından Beyşehir’in beklediği hizmetlerin sırasıyla yerine getirilmeye başlayacağını da aktaran Bayındır, şöyle konuştu:

“Beyşehir’in beklediği hizmetler sıraya konacak ve sırasıyla çözülecek. Bölgemizde önemli yerler var Üzümlü, Huğlu, Doğanbey, Karaali, Sadıkhacı gibi bölgelerde önem vereceğimiz projelerimiz var. Hayvancılık, tarım gibi, seracılık gibi bütün bunların hayata geçmesi için alan çalışmalarımızı başlatacağız. ‘Bölgelere böleceğiz’ dedik, şehrimizi 5 demiştik 8 bölgeye böleceğiz. Bu 8 bölge ile ancak bölgenin mülakatının hakkından gelebiliriz. Bizim insanımıza ayağında hizmet vermenin şartlarından biridir bu. Küçükten, büyüğe her davranışımız ile örnek olacağız.

Çünkü sevgidedir, hayatın şekil alması saygıdadır hayatın şekil alması. Ben bu prensipten hiç çıkmadan büyüğümü büyük bileceğim, küçüğümü küçük bileceğim. Değer vereceğim arkamızdan yetişen nesle; ‘biz’ demeyi öğreteceğim ‘ben’ demeyi değil. Allah’ın emirleri var; ‘benim emanetim’ diyor. Yavrularımızı, o çocukları biz büyüteceğiz, eğiteceğiz, ülkemize kazandıracağız. Bölgemizin insanı iyi yerlerde olsun. Beyşehir’in yetiştirdiği çocuklar Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de iş adamıysa iş adamı olarak, bürokratsa bürokrat olarak birbirimizi arayacağız, soracağız. Arkamızdan yetişen nesli, aile durumları el vermeyen çocuğumuzu okutacağız. Bizim hepimizin borcu bu; üniversiteyi bitirene kadar çocuklarımızı takip edeceğiz. Yurduna gideceğiz, gezdiği arkadaşları bileceğiz. O çocuğumuzu, şehrimizi temsil etmenin ne demek olduğunu anlayacak şekilde mezun edip bölgesine dönüp hizmet etmesini sağlayacağız. Her sene 20 çocuğumuz tıbbı kazanıyor. Her sene bu 20 tane çocuğumuzun içinden Beyşehir’de doktor bulamıyoruz. Beyşehir çocuğu Beyşehir sevgisiyle büyüyecek, dönüp gelip ‘Beyşehir’ime hizmet edeceğim’ diyecek. Böyle çocuklarımız var biliyorum ben. Bu sayıyı çoğaltmalıyız. Beyşehir’i seven çoğalmalı, kendini değil. Biz mekanlar, alanlar açmalıyız ki istihdam yaratacak olan müteşebbisimizi buraya getirebilelim.”

“3 FABRİKA DEDİK AMA, 7 YATIRIMCI GELMEK İSTİYOR”

Yerel seçim sürecinde istihdam adına sözünü verdiği en önemli projelerden birisi olan 3 fabrika sözüne de değinen Bayındır, şunları kaydetti:

“Benim en önemli projem olan 3 fabrikanın süratle yola çıkması için organize sanayinin sağında solunda, hazine arazilerini birleştirerek o yatırımcılarımıza yer hazırlamam, tapu devrinin tahsisini yapmam lazım. Akabinde de tesisleri dizmemiz lazım. Biz 3’le başladık ama iddialı laf edeceğim. Şu an 7 kişi gelmek istiyor. Biz bu 7 yatırımcıya bu sahaları açmalıyız. Bu, şununla olur; ne dağdaki maden yuvarlanır ayağımıza gelir, ne Adana’daki pamuk yuvarlanır bizim ayağımıza gelir, ne de alüminyum dağdaki kıpkırmızı toprağın içinden çıkıp gelmez. Üretilir, eritilir ortaya çıkartılır. Şehrimizde bu istihdamı yaratabilmek için biz ayağına gideceğiz. İstanbul’daki tekstilcimin, Avrupa’daki iş adamımın, İzmir’deki hemşerimin ayağına gideceğiz.

Onları ne kadar çok getirebilirsek; ‘7’ dedik, 17 olsun, niye olmasın. Sunu söylemeye çalışıyorum; bölgemin ekonomisinin canlanması bizim burada 8-10 bin işçi seviyesine gelmemiz ile olur. Yani Akkanat’taki bin kişi, 7 de arkasına eklersek, mermeri de 2 bin eklersek, 9 – 10 bin kişi Beyşehir ekonomisine girdi yapması halinde ilçemizde 25-30 milyonluk bir paradan bahsediyorum. Bunun şehrin insanına yansıdığını dolaylı, bir şekilde şoföre yansıdığını, kamyona yansıdığını, nakliyeye yansıdığını her şeyi düşünün ortalama bu 50-60 bin kişi eder. Beyşehir insanının huzurudur refahıdır bu, ben bunun bekçisi olacağım. Bunun mücadelesini yapacağım.”

“SOKAK FISILTILARI ŞEKLİNDEKİ KONUŞMALAR ARTIK SON BULSUN”

Belediye Başkanı Bayındır, yeni dönemde “şehrini seven, önce Beyşehir” diyen herkesle beraber olarak, el ele vererek ilçeye hizmet vereceklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Sizleri temsil etmenin ağırlığını biliyorum. Bütün Beyşehirli’ye buradan sesleniyorum; ben herkesle beraberim. Şehrini seven, ‘önce Beyşehir’ diyen herkes benimle beraber. Hep beraber bu işi düze çıkaracağız. Şehrimize hizmet etmek boynumuzun borcudur. Madem varız burada, varlığımızın sebepleri olmalı. Sebeplerin karşılığında da hizmetler olmalı. Ben bunun bilinci ile fakirle fakirim, zenginle zenginim. Zenginin parasına değil, başarısına ve gururuna ortağım. Fakirin derdine, tasasına ortağım. Onun beklediği aşı, işi biliyorum. Ben bu bilinçle çalışmaya devam edeceğim. Sokak fısıltıları şeklindeki konuşmalar artık son bulsun. Hep birlikte el birlik bu işleri yapalım. Seçim öncesi, iktidarımızın mensupları, sayın bakanlarımızın taahhütlerini biliyorum. Sizin kayıtlarınız kayıtlı, bende benimkilerde sizde bunu biliyorum. İşte hep beraber bunun hakkından gelmeliyiz.

“BİRLİKTE ÇÖZMEYE, BİRLİKTE YAPMAYA TALİBİM”

Beyşehir Gölü’nü temizleyecek isek her seçim olmamalı bu laf, 200 milyon harcanacaksa Beyşehir Gölü işte burada. Beyşehir’e millet bahçesi isteniyorsa 12-13 kilometrelik bant önlerinde, ben de bunun emrine amadeyim. Birlikte çözmeye, birlikte yapmaya talibim. Şehrin temsilini yapmak için ben bütün siyasi partilere bu mücadelelerinden ötürü tebrik eder, teşekkür ederim. Şehrimizde sükûnet içinde yaşamanın mutluluğunu belirtmek istiyorum. Çünkü bizler kardeşiz, yarın iki gün sonra salından tutacağız birbirimizin. Düğününde olacağız birbirimizin, acısında, sevincinde olacağız bir birimizin. Bu duyguyu kimse kaybetmesin, kimse birbirini gaza getirmesin, sokak sokak laf üretmesin, dedikoduların önüne ben geçerim. Ben sokaklarda ne olduğunu iyi bilen birisiyim. Sokaktan kopmayacağım, sokaklardaki insanlarla görüşeceğim.

Herkesin ağzından çıkanı kulağı duysun. Şehrin insanını yanlış yönlendirmeyelim. Ben de dahil hep beraber istikametimiz belli. Bu memleketin beklediği ciddi projeler yola çıkmalı, ben onu yola çıkarmayı bilirim. Bütün bölgedeki Üzümlü’müz, Huğlu’muz, Doğanbey’imiz, Sadıkhacı’mız, Karaali’miz bütün bölgeyi yuvarlak söylüyorum hepsini saymayayım diye, bütün hepsinin beklediğini biliyorum. ‘Markalar şehri olacağız’ diyoruz, lafla marka şehir olunmaz. Madem bunu söyledik bunu hayata geçirmek boynumuzun borcu, Akçabelen için söyledik Üzümlü ve Huğlu için söyledik, Doğanbey için söyledik, Sadıkhacı için söyledik, Karaali için söyledik, Emen, Sevindik için söyledik o boğazların hepsinde, projelerimiz düşüncelerimiz var hayata geçirilecek.

“BİZİM DUYMADIKLARIMIZI, GÖRMEDİKLERİMİZİ SÖYLEYİN”

Bunun şahidi de bütün Beyşehir halkı olacak. Siz değerli basın mensupları sizler bizlerin görmediği duymadığı olanları, konuları bizlere söyleyin ben sabah 6’da uyanırım gece 2’de yatarım. 2 ile 6 arasındaki bu 4 saatlik zamanda da telefonum her zaman açıktır. Her türlü aranmaya cevap veren bir adamım, anında veremesem bile 1 saat içinde cevap veririm. Bunu benden sonra şehir yönetmeye talip olanlara bir çıta koymak için söylüyorum. Belediye başkanlığı halktır. Belediye başkanlığı gariptir, belediye başkanlığı fakirdir, belediye başkanlığı zengindir. Ben zenginliği gönüllerden alan adamım. Benim zenginliğim gönül zenginliği, bunu ayırt etmekte yarar var. Maddi beklentim hiç olmadı, olmayacak. Bu şehrin sonuçlarını aldığı gün onların gözündeki sevinç bana yetecek. Beyteks’te bine yakın kişinin beni gördüğünde gösterdiği sevinci bana bu yeter dediğim gibi ben fotoğraf bile çektirmedim. Bu şehrin insanları ile fotoğraf çektirmedim. Ben çünkü fotoğraf çekinerek siyaset yapmam. Ben fotoğrafı bir kenara koymuşum. Ben insanların gönlündeki fotoğrafımı biliyorum. Yerimi biliyorum ben, çalışmamam halinde o fotoğrafın nasıl çizileceğini de biliyorum. Dünden bu güne kadar benim mücadeleme inanan komitedeki değerli arkadaşlarım, ilk çerçevedeki arkadaşlarım.

“BU SONUÇ, İNANANLARIN ALDIĞI SONUÇTUR”

Yani bu bir inançtır, inananların aldığı bir sonuçtur. Beyşehir tarihine de bu şöyle geçmelidir; bir örnek kondu. Bu örnekten gençler ansiklopedi olarak faydalansın, bir Adil Bayındır vardı bir zamanlar şimdi gitti. Bu ne yaptı da halkla bu kadar bütünleşebildi, iyi incelesinler. Bütün partilere de söylüyorum bu lafı. Particilik seçimden seçime olmaz, kongreden kongreye olmaz. Particilik yedi ile yedi, yetmiş ile yetmiş olmayla olur, gece gündüz bir arada olmayla olur. Sahip çıkmayla olur, çıkanlara sözüm yok. Bunu şunun için söylüyorum. Bu şehir insanlarının bir birine sahip çıkanlara ihtiyacı var. Yarın Ankara’da 3 tane Beyşehir çocuğu niye olmasın, yarın Beyşehir’de belediye başkanlığını yarış içinde kıratta aynı çocuğumuzun içinde niye olmasın, keşke biz tercihte zorlanalım. Hep beraber yarın bu emaneti bıraktığımız zaman biz desek ki halkım şuna hayır hepsi aynı onun artık tercihini vatandaş kendi yapsın desek. Anlatmak istediğim şu; biz bir yol açtık bu yolu beş sene devam ettireceğiz. Beş sene sonra vaatlerimiz değil, sözlerimiz… Ben vaad vermem, umut vermem, ben söz veririm. Sözümü yerine getirmek için kendimi parçalarım. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Hiç kimseyle bir dargınlığım yok, kırgınlığım yok.

BEYŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KAPISI HERKESE AÇIK OLACAK

Beyşehir Belediyesi’nin kapısı herkese açık olacak. Biz bu mesajı şunun için veriyoruz; ezilmemeli benim halkım, benim baktığım bölüm bu. Ezmeyeceğiz, küsmeyeceğiz, darılmayacağız. Barışmasını bilmeyen küsmeyi bilemez. Meydanlarda konuşulur, meydanlarda kalır. Adaletsiz bir şey olursa da onun üstüne gerektiği şekilde gideceğiz. 
Çarşamba günü devir tespit alacağım, şeffaf bir şekilde tespit isteyeceğim. Orada herkesin huzurunda borcu da harcı da ilan edeceğim. Ben mazeretlere sığınmam, ben bunları görerek geldim. 1989’da da hiçbir mazerete sığınmadım. O tozu çamuru görerek geldim. Ben bu işin içinden çıkarım, ama demek istediğim şu ki; Beyşehir Belediyesi’nin sarılı duvarlar vardı bir zamanlar onu ben görüyordum vatandaştan da biliyordum. O duvarlar yıkılacak insani duvarlar var ya, hani insanların aşamadığı duvarlar aşılacak. Beyşehir’de her kim ne istiyorsa anında cevap alacak.

Olur ya da olmaz, vatandaş iki gün, bir sene, dört yıl beklemeyecek. ‘Müracaat ettim 4 sene bekledim’ diyen vatandaş gördüm. Yarın bakacağım zaten belediyemizin arşivinde vardır o şikâyetler vardır kaydedilir. Bizim masamız olmayacak bizim gönlümüz masa, yüreğimiz masa, aklımız masa biz sabaha koymayız ki masada kayda alınsın. O gün çözülmeli bunlar, böyle çözülecek. Şeffaf belediyeciliği bir saat anlatsam bitmez. Kısaca şunu diyorum; ben şehrimin emrine amadeyim. Ben görevin ağırlığını bilen adamım. Ben başkan oldum diye şımaracak adam değilim. Ben bu halkın hizmetkarı diye laf ile söylemedim. Vatandaş emredecek biz ‘emredersin’ diyeceğiz. Ama şehrin temsili bakımından nerede ne konuşacağımızı bileceğimiz için Konya’da, Ankara’da ben o Beyşehir halkının arkamda dik duruşunu oralarda yansıtmak benim görevim bunu böyle bilesiniz.”

“BAĞIMSIZ KAZANDI, NE YAPACAK?” DİYENLERE…

Bayındır, Beyşehir’de “Bağımsız kazandı, ne yapacak?” sorusunu yöneltenlere de şu sözlerle cevap verdi:

“Bağımsız kazandı ne yapacak? En çok konuşulan bu, ‘belediye meclisi başka, nasıl yapacak?’ Ben belediye meclisi dahil herkesle çalışırım. Benim gibi düşündüğüne eminim herkesin, samimi olduğuna inanıyorum. Biz el birliği olduğumuz sürece aşamayacağımız proje yok. Yapamayacağımız hiçbir hizmet yok. Öyleyse ‘efendim size yarım pay gelmezmiş’ diyenler… Benim devletimin bir sistemi var, İller Bankası ile gelen paralar var. Devleti yönetenler ile benim kavgam olmaz.

“SEÇİM SÜRECİNDE NE SÖYLENMİŞSE, BÖLGENİN TÜM PROJELERİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM”

Sayın cumhurbaşkanımızdan ve bakanlardan seçim arefesinde ne söylenmişse Gembos yolu, tüneli ve tünel çıkışı da dahil bölgemin bütün projelerinin takipçisi olacağım. Beyşehir Gölü’ne 200 milyonluk bir yatırımla temizlik mi yapılacak, onu yaptıracağım. Şu günden ilan ediyorum; sayın bakanı sözünde durmaya davet edeceğim. Gideceğim görüşeceğim. İki proje söylediler; biri millet bahçesi, biri de göl temizliği, ambulanslar, sağlık yatırımlarını saymıyorum onları zaten takip edeceğiz.

Ben devletimin kurumları ile şehrimin halkının temsili bakımından kaynaşmasını sağlarım. Ben devleti yöneten birim amirleriyle nasıl birlikte çalışılacağını iyi bilirim. Onlardan ince hesap yapan olursa kendi bilir, benim ince hesaplarım olmaz. Bürokratlarla uğraşma gibi bir niyetim olmaz. Halk böyle istedi buna saygı duyulmalı kaybetseydim ben duyardım, tebrik ederdim. İnşallah bir haftalık bir intikaya uğradık. Maç yarım kalmadı, son uzatmalar sekiz dokuz dakika uzadı. 90+8 oldu, nihayet maç bitti. Ama asıl maç bu gün, onlar kaybetmez, ben de kaybetmem, ben de kazanmam onlar da kazanmaz. Mühim olan şehrin kazanması demek istediğim buydu.Hepinize teşekkür ediyorum.”

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...
UA-111643594-1 istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort escort istanbul istanbul escort